2018 Mobilya Modası !
13 Nis, 2018 8:41 tarihinde eklendi

2018 Mobilya Modası !

2018 Mobilya Modası !

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Dekorasyon denilince akla ilk gelen şeylerden biri şüphesiz mobilyalardır. İnsanlar eğer evinde yeni bir tarz oluşturacaksa, muhtemelen ilk önce düşüneceği değiştirme mobilyalar olacaktır.

 

  1. Tarz

 

Mobilya seçiminde dikkat edileceklerden birincisi tarzdır. Mobilyalar insanların tarzlarıyla uyumlu olmalıdır. İnsanın tarzıyla uyumlu olmayan mobilyalar seçmesi, zamanla kendisini rahatsız edecektir. Country tarz, İskandinav tarz, retro, modern, rustik, vintage, pop&colour, luxury tarzları mevcuttur.

 

Country tarz: Açık renkleri seven insanlar tarafından tercih edilen mobilya tarzıdır. Eğer insan gösterişi sevmiyor ve bundan kaçınıyorsa, country tarzı seçmesi onun yararına olacaktır.

 

İskandinav tarz: Az sayıda eşya bulunan modern görünümlü bir tarzdır ve genelde açık renklidir. Bu tarzda, genelde mobilyalar beyazdır veya gri tonlarındadır.

 

Retro tarz: Genelde ahşap mobilyalar bu tarzı oluşturur. Daha klasik dolaplar ve diğer eşyalar kullanılır. Genelde ahşap olduğu için kahverengi mobilyalara hakimdir.

 

Modern tarz: Diğerlerinden daha az sayıda eşya bulunduran bir tarzdır. Beyaz ve siyah renk karşıtlığı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 

Rustik tarz: Bu tarzda, tekli koltuklar genelde kullanılmaktadır. Genel olarak gösterişli mobilyalardan oluşan bu tarz, beyaz renk hakimiyetindedir.

 

Luxury tarz: Bu tarzda, ışıltılı ve parlak eşyalarla birlikte, gösterişli avizeler kullanılmaktadır.

 

Pop&colour tarz: Pastel renklerin hakim olduğu bu tarzda, hafif ve renkli eşyalar kullanılmaktadır. Fakat koyu renkler bu tarzda kullanılmamaktadır.

 

Vintage tarz: 1960’lar ve 70’ler modası takip edilerek oluşturulan bu tarzda, modern olan eşyalar kullanılmamalıdır.

 

2.Kalite

 

Mobilyaların sağlamlığı gerçekten çok önemlidir, daha ucuz ve sağlam olmayan mallara yönelen müşteriler, alışveriş sonunda daha fazla miktarlarda harcamalar yapabilmektedir. Aynı zamanda koltuğunuzun rahatlığı da kalitesini göstermektedir.

 

Uzun vadeli olarak, kolay bir şekilde eskimemelidir. Hayati durumlar için yanmaz olması son derece önemlidir. Mobilyalar temizlenirken sizi uğraştırmamalı ve pratik bir şekilde temizlenebilmelidir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *